Pergalių skonis labai  saldus. Ir jį puikiai pažįsta klaipėdietis Julius Aleksandrovas (11 m.). Auganti Lietuvos teniso žvaigždė neseniai prisijungė prie Balžeko teniso akademijos bendruomenės ir ją jau garsina savo puikiomis pergalėmis. Tikrą čempiono charakterį demonstruojantis Julius, kaip ir dauguma garsių sportininkų – mažakalbis. Tačiau išrinktas mėnesio sportininku jis mielai pasakoja apie save ir tai, ką jam reiškia tenisas.

Teniso kortuose nė ketverių metų neturintis Julius atsidūrė mamos Ingos dėka. Moteris ir pati žaisdavo tenisą, todėl tikėjo, kad ši sporto šaka sūnui tiks. Dabar Julius be teniso savo gyvenimo nė neįsivaizduoja. Klaipėdietis tikina, kad per aštuonerius metus nė karto nenorėjo mesti teniso treniruočių, nors ašarų po jų, kartais ir pasitaiko.

Simono Dacho progiminazijos penktokas mokosi novatoriško verslumo klasėje, kurioje surinkti vaikai, turintys ypatingų gabumų matematikai. Keturis kartus per savaitę Julius lanko teniso treniruotes, o laisvu laiku spėja ir į baseiną, dalyvauja robotikos turnyruose, žaidžia mokyklos kvadrato komandoje, per pertraukas su klasės draugais spardo futbolo kamuolį arba žaidžia krepšinį.

Juliau, tiek daug treniruočių, tiek daug veiklų ar nenukenčia dėl to mokslai?

Ne. Viską spėju. Lieka laiko ir namų darbams. Keturias klases baigiau su aukščiausiais įvertinimais ir pagyrimu.

Gali pasigirti nemažu kalnu pergalių teniso kortuose. Kuri buvo saldžiausia?

Amerikoje, kur dalyvavau tarptautiniame vaikų turnyre. (Niujorke vykusiame prestižiniame „Little Mo“ vaikų teniso turnyre Julius šiemet iškovojo aukso medalį U11 vienetų varžybose. Praėjusiais metais tame pačiame turnyre laimėjo U10 mišrių porų varžybose. „Little Mo“ turnyras yra vienas pagrindinių vaikų turnyrų tiek JAV, tiek visame pasaulyje – red.).

Labai jaudinuosi ir pergyvenu kai pralaimiu. Bet po to dar stipriau kovoju. Man patinka jaustis geriausiu.

Kuo tave taip žavi tenisas?

Man patinka adrenalinas. Patinka varžytis, žaisti. Žaisdamas tenisą susirandi daug draugų, aktyviai sportuoji, bėgioji. Kai užaugsiu, noriu būti tenisininku ir savo žaidimu garsinti Lietuvą. Norėčiau būti toks geras kaip ir Rogeris Federeris. Man patinka, kaip jis žaidžia. Man patinka jo susikaupimas.

Kokių savybių reikia, norint būti geru tenisininku?

Turi būti greitas, stiprus, aukštas, tamprus. Sėkmė priklauso ir nuo gero trenerio. Dabar mane treniruoja treneris Artiomas (Balžeko teniso akademijos treneris Artem Masan – red.). Mums labai gerai sekasi treniruotis. Artiomas griežtas, bet man tai patinka, nes labai gerai išmoko naujų dalykų. Savaitgaliais su Artiomu ir kitais akademijos sportininkais bėgame krosus, žaidžiame žaidimus, valgome picas.

Neseniai prisijungei prie Balžeko teniso akademijos, kuri atidarė savo filialą ir Tavo gimtajame mieste Klaipėdoje. Koks tavo įspūdis apie akademiją?

Balžeko akademijoje dirba geriausi teniso treneriai, susirenka stipriausi vaikai. Man čia labai patinka. Dabar galiu dalyvauti bendrose treniruotėse ir varžybose su kitais akademijos sportininkais iš Vilniaus. Mes, klaipėdiečiai esame stipresni, bet vis tiek linksma varžytis su vilniečiais. Aikštelėje visi esame priešininkai, bet už jos – draugai.

Neseniai vykusiame dvylikamečių 2 kategorijos turnyre po labai įtemptos kovos nugalėjai kitą Balžeko teniso akademijos auklėtinį vilnietį Augustą Gečiauską ir iškovojai pirmąją vietą. Koks jausmas aplankė po šios pergalės?

Tai nebuvo pats geriausias mano žaidimas. Man turbūt tiesiog pasisekė.

Šiuo metu į Klaipėdą su tavimi ir kitais akademijos sportininkais atvykęs padirbėti geriausias Lietuvos teniso treneris Remigijus Balžekas. Ko išmokai iš šio trenerio?

Treniruotės su treneriu Remigijumi labai labai geros. Jis ne toks griežtas kaip Artiomas, bet patarė daug svarbių dalykų, pavyzdžiui, liepė daugiau „eiti į kamuolį“. Geras jausmas, kai tavęs atvažiuoja patreniruoti buvęs Ričardo Berankio treneris. Man R. Berankis patinka, tačiau, žinoma, aš norėčiau savo rezultatais jį pralenkti 😊